Ваши покупки

товаров: (Изменить)

на сумму: грн

Online каталог изделий ювелирной компании Акимов Online каталог изделий художественной мастерской Анастасия
Поиск
Расширенный поиск

Яйце пасхальне


Артикул: 106.033

Збiльшити
Статус: Есть на складе
1'700,00 грн

Купить быстро

Техніка виготовлення - Гаряча  емаль. Ручна робота.
Середня вага - 4г
Матеріал - Срібло (925), Позолота (999).
Розміри - 21 х 09 х 9 мм

Колір емалі показаний на фото не являється постійним, уточнюйте колір емалі при замовленні

      Розписне яйце з апостольських часів являється головним символом християнської Пасхи, не тільки православної, але й європейської. Згідно переказів, вперше у якості пасхального подарунку його піднесла Марія Магдалина. Вона вручила яйце римському імператору Тіберію із словами: «Христос Воскрес!». Імператор засумнівався в її словах, сказавши, що швидше біле яйце стане червоним, ніж людина зможе повстати із мертвих. І у ту ж мить яйце в руках імператора почервоніло.
      Але не тільки це передання визначає особливу пасхальну символіку яйця. Само по собі воно завжди було знаменням народження нового життя, а його подвійність асоціювалась із подвійною природою Христа, Бога і Людини. Окрім того, яйце широко застосовується в іконописі: темперна фарба, якою вони пишуться, замішується на яєчному жовтку. Тобто яйце напряму приймає участь у диві перетворення звичайної дошки (мертвої природи) у живі чудотворні образи Христа, Богородиці і святих.
До сих пір, як і багато сторіч назад, яйце являється ритуальною пасхальною їжею у всіх християнських країнах. У православних народів перше, що з’їдається після сорокаденного Великого Посту – освячене у Велику Суботу розфарбоване пасхальне яйце. На Світлій Седмиці яйце стає центром ігор та розваг. Яйця катають із гірки по траві, б’ють одне об одне гострим і тупим кінцем, змагаються у красі розпису. Все це в Пасху і зараз можна побачити на центральній площі будь-якого європейського міста. У нас такі традиції підтримуються, в основному, у селищах та церковних парафіях.
Але як би там не було, на Пасху у нас всі – і віруючі, і невіруючі – фарбують яйця. Найчастіше – лушпинням цибулі у червоно-коричневий, багряний колір, «символ вогню віри і Страстей Господніх».
Наприкінці ХІХ сторіччя придворний ювелір Миколи ІІ Карл Фаберже вперше створив колекцію ювелірних подарункових яєць для імператорської родини. Яйця принесли Фаберже світову славу та самі стали невід’ємною частиною багатьох ювелірних колекцій. Вже на початку ХХ сторіччя багато ювелірних компаній, наслідуючи Фаберже, стали виготовляти пасхальні сувеніри у вигляді яєць. Їх робили із скла, фарфору, кістки, дерева, золота, срібла та прикрашали розписами, інкрустацією, емаллю, скульптурою… У вигляді яєць продавались скриньки, годинники, кулони, сережки, - проста і досконала форма у будь-якому виробі виглядала гарно та органічно.
Вже більш ніж сто років мода на прикраси у вигляді яєць не слабне. Невелика колекція яєць-підвісок була створена нашою компанією. Це декілька видів маленьких суцільнолитих та більш великих прорізних срібних яєць з позолотою. Яйця орнаментовані традиційним візерунком та виготовлені у стародавній техніці виїмчастої гарячої емалі, яка народжує яскраві, глибокі по кольору та надзвичайно міцні вироби.