Ваши покупки

товаров: (Изменить)

на сумму: грн

Online каталог изделий ювелирной компании Акимов Online каталог изделий художественной мастерской Анастасия
Поиск
Расширенный поиск

Господь Вседержитель. Янгол Охоронець


Артикул: 101.028

Збiльшити

Збiльшити
Статус: Есть на складе
4'630,00 грн

Купить быстро

Техніка виготовлення - Мініатюрний рельєф, лиття, позолота, чорніння. Ручна робота.
Середня вага - 7 г
Матеріал - Срібло (925), Позолота (999).
Розміри - 34х21х2 мм

      

     Хрест з образами Господа Вседержителя на лицьовій стороні та Янгола Охоронця на звороті повторює форму старовинних хрестів XIII в. Проста лаконічна форма поєднує у собі два символи Бога: хрест та коло. Хрест символізує Ісуса Христа, Бога втіленого і розіп’ятого за гріхи людства, а коло – Бога сущого на Небесах, безпочаткового та безкінечного. Даній символічній формі найбільше відповідає, розміщена на лицьовій стороні хреста, деісусна композиція: образ Христа Вседержителя, Якому вклоняються Божа Матір, Іоан Предтеча та архангели Михаїл і Гавриїл.
          У церковному іконостасі деісусний чин вказує на досконалу Церкву святих, які перебувають у вічності Царства Слави та моляться Богові за людей на землі. Деісус, зображений на натільному хресті, - це образ причастя Вічності людини, яка його носить.
Право бути представленим Христу разом зі святими людина отримує в Таїнстві Хрещення, коли вона народжується духовно, стає членом Церкви Всесвітньої та всиновлюється Богом. Нехрещена ж людина є віддаленою від Бога: «Коли хто не родиться з води й Духа, той не може ввійти в Царство Боже» (Ін.3;5), - говорить Господь.
      Царство Боже, досконала Небесна Церква, по закінченню часів повинна з’єднатися із Церквою земною. Проте спочатку відбудеться Страшний Суд. Головною заступницею на Суді буде Пресвята Богородиця, яка й наразі невпинно молиться за нас біля Божого Престолу. Разом із Нею молиться Богу пророк і Хреститель Господній Іоан Предтеча, закликаючи людство: «Покайтесь, бо наблизилось Царство Небесне!» (Мв.3;2).
Перед Собою Христос тримає книгу Нового Заповіту – закону, згідно якого Він буде судити людство. Головною у ньому являється заповідь любові: «Як Я вас полюбив, так любіть один одного й ви» (Ін.13;34).
        Дотримуватись Божих Заповідей людині допомагає його Янгол-Охоронець. Він надається Богом при Хрещенні та все життя піклується про людину: оберігає від диявольських підступів та намагається захистити від раптової смерті, аби людина не померла без покаяння на радість бісам. Ангел захищає Душу від невпинних нападів духів зла, а після смерті стає її провідником у потойбічному світі. На натільному хресті образ Янгола-Охоронця розміщується для того, щоб людина завжди пам’ятала про нього, любила та молилася йому.
Помічниками людини разом із янголами у духовній боротьбі проти пекельних сил являються святі. Двоє з них, святитель Миколай Мирлікійський (зліва) та преподобний Сергій Радонезький, зображені на даному хресті.
        Святий Миколай, єпископ міста Мирра в Малій Азії (342 р.) шанується найбільше поміж інших Божих угодників. В житті святий приборкував шторми, зцілював хворих, передбачував майбутнє й не раз з’являвся за сотні кілометрів тим, хто потребував його допомоги. Він невпинно займався духовним вихованням дорученої йому Богом пастви, підтримував молитвами, допомагав, рятував, здійснюючи при цьому величні милосердні справи. Він міг спинити руку ката під час страти, підкинути золото на весілля дочок вбогому батьку, зцілити молитвою помираючого (пам. 22 травня і 19 грудня).
        Поруч із ним на хресті зображений преподобний Сергій Радонезький (1422). Цей святий розпочав свій шлях до Бога у дрімучих радонезьких лісах. Заснований ним монастир, став одним із духовних центрів, звідки великий старець проповідував заповідь любові як основу церковної єдності та цілісності світу. Він говорив, що земна Церква створена Богом згідно Його образу: як Пресвята Трійця єднається в Одиницю досконалим Божественним коханням, так і люди на землі повинні жити в любові начебто єдина людина. Проте подібна любов не може зародитися тільки одним людським серцем, вона запалюється Богом, а значить у Церкві (пам.8 жовтня і 18 липня).
       Натільний хрест – міцний захист людини у світі, сповненому зла й неправди, та священний знак наданої Богові обітниці при Хрещенні: жити по заповідям любові. «Коли хоче хто йти вслід за Мною, хай зречеться самого себе, і хай візьме свого хреста та й за Мною йде!»( Мв.16,24) – говорить Господь. Хрест – це велика зброя людини у духовній боротьбі, тому «ні на одну годину, ні на одну мить не будемо, ми християни, залишати його, - говорив преподобний Єфрем Сирин (373 р.), - усюди тримаючи його при собі і без нього не станемо робити нічого. Але чи спимо, чи прокидаємось, працюємо, їмо, п’ємо, вирушаємо в дорогу, плаваємо морем, переходимо річки, - всі члени свої будемо прикрашати животворним Хрестом».