Ваши покупки

товаров: (Изменить)

на сумму: грн

Online каталог изделий ювелирной компании Акимов Online каталог изделий художественной мастерской Анастасия
Поиск
Расширенный поиск

Золотий хрест


Артикул: 112.003

Збiльшити

Збiльшити
Статус: Есть на складе
3'190,00 грн

Купить быстро

Техніка виготовлення: Мініатюрний рельєф, лиття, позолота, чорніння. Ручна робота.
Середня вага: , 6 г
Матеріали: Срібло (925). Позолота (999).
Розміри: 40 х 15 мм

 

 «Господи Боже наш, благослови нам їжу і пиття» - говорить молитва на мініатюрній ложечці, написана на зворотному боці черпала. Текст молітвиобрамлен рослинним орнаментом в давньоруському стилі, одним з головних елементів якого є пальметта в формі сердечка з лілією всередині. Лілія в серці - це символічний образ духовного цвітіння, чистоти і любові до Бога. На держаку ложечки поміщений великий Голгофський хрест. Така форма хреста - восьмикутний - особливо шанується в Православній Церкві.Навершіе держака прикрашає летить голуб з німбом - символічне зображення Святого Духа.
 
    Мініатюрна ложечка виконана з срібла 925-ї проби і високоякісної позолоти 999-ї проби. Її довжина складає всього 4 см, а вага - 6 грамів. Така ложечка стане чудовим подарунком дитині на Водохреще. Звичай дарувати срібні ложечки «на зубок» існував на Русі з давніх часів, а зараз знайшов друге народження. У народі було прийнято купувати ребенкув дар ложечку зі срібла з початком росту зубів. Згодом закріпилася традиція підносити срібну ложечку на Водохреща, разом з першим натільним хрестиком.
    Ложка на Русі ніколи не була просто предметом побуту. По суті, її можна назвати одним із символів російської культури. Слов'яни почали користуватися ложкою на кілька століть раніше, ніж в Європі, і тільки у нас вона стала предметом виключно особистого, індивідуального користування. У кожного російського людини була власна ложка, яку він завжди носив з собою. Чужими ложками користуватися уникали. Тому не дивно, що вже в давнину сформувалася традиція дарувати ложечку немовляті «на зубок» перед першим прикормом.
     З приходом європейських традицій звичай користуватися тільки власної ложкою став забуватися. Зараз багато людей про нього навіть не здогадуються. Однак саме ложка як і раніше символізує достаток у домі, достаток, мир в сім'ї. Тому дарувати ложку - це побажання щастя, процвітання і Божого благословення. Про це свідчать і традиційні привітання, зміст яких зрозумілий кожному: «Черпай життя повної ложкою», «Живи на червону ложку».