Ваши покупки

товаров: (Изменить)

на сумму: грн

Online каталог изделий ювелирной компании Акимов Online каталог изделий художественной мастерской Анастасия
Поиск
Расширенный поиск

Питання та вiдповiдi

Які клейма знаходяться на виробах ювелірної компанії «Акімов»?         На виробах, що продаються в Україні, повинно бути від 3 до 5 клейм, або, якщо точніше, від 2 до 4 клейм та 1 іменник.
Клеймо (державне пробірне клеймо) – знак встановленого єдиного зразка, який підтверджує цінність виробів із дорогоцінних металів. Одне клеймо російської пробірної палати, друге – української пробірної служби. Вироби, які містять два метали, клеймлять двома клеймами кожної країни (всього  4 клейма), при цьому основне клеймо підтверджує дорогоцінний метал, який має найбільшу масу у виробі, а додаткове клеймо – метал із найменшою. Опис і форми клейм дивіться нижче.
Іменник – спеціальний знак, який підтверджує виробника ювелірних виробів із дорогоцінних металів.
Клеймо повинно знаходитись справа від іменника (сторону вказує загострений кут в іменнику).
Іменник ювелірної компанії «Акімов» - це чотирибуквений знак.

Перша літера (зліва направо) – рік виготовлення виробу.

А – 2001 р.
Б – 2002 р.
В – 2003 р.
Г – 2004 р.
Д – 2005 р.
Е – 2006 р. і т.д.

Друга літера означає орган, який здійснював експертну оцінку цінності (встановлення проби) виробів із дорогоцінних металів. В іменниках ювелірної компанії «Акімов» друга літера – Л – Північно-Західна Державна Інспекція Пробірного Нагляду Російської Федерації.

Третя та четверта літери – УЕ – шифр ювелірної компанії «Акімов» у реєстрі Північно-Західної Державної Інспекції Пробірного Нагляду Російської Федерації.

Всі літери повинні бути прописними (заголовними).
                                                                                                                             

                                                                                                                           Форми клейм:


1 - іменник компанії "Акімов" за 2003 рік;
2 - російське клеймо для срібла 925 проби північно-західної інспекції пробірного нагляду;
3 - російське клеймо для золота 585 проби північно-західної інспекції пробірного нагляду;
4 - російське додаткове клеймо для срібла 925 проби;

 

Українське клеймо на виробах ЮК «Акімов», що продаються в Україні, може бути двох відділень пробірного контролю: відділу пробірного контролю Дніпропетровського казенного підприємства пробірного контролю у місті Запоріжжя або Дніпропетровського казенного підприємства пробірного контролю;

5 - українське клеймо для срібла 925 проби відділення пробірного контролю Дніпропетровського казенного підприємства пробірного контролю в місті Запоріжжя;
6 - українське клеймо для золота 585 проби відділення пробірного контролю Дніпропетровського казенного підприємства пробірного контролю в місті Запоріжжя;
7 - українське клеймо для срібла 925 проби Дніпропетровського казенного підприємства пробірного контролю;
8 - українське клеймо для золота 585 проби Дніпропетровського казенного підприємства пробірного контролю; 
9 - українське додаткове клеймо для срібла 925 проби.

                                                                                                             Приклад клеймування виробів із срібла 925 проби:


   Вироби із срібла 925 проби з позолотою клеймують наступним чином – іменник (№1, перша літера повинна відповідати року виготовлення), російське клеймо для срібла 925 проби північно-західної інспекції пробірного надзору (№2), українське клеймо для срібла 925 проби відділення пробірного контролю Дніпропетровського казенного підприємства пробірного контролю в місті Запоріжжя; (№3).


 

Які додаткові відмінності представлені на виробах ювелірної компанії «Акімов»?Додатково до клейм та іменників на вироби прикріплюється бирка, яка містить наступну інформацію:
- виробник;
- вид металу;
- проба;
- вага;
- артикул;
- ціна (при роздрібному продажі).
При цьому на виробі може знаходитись декілька бирок одночасно.
Основна бирка - бирка ювелірної компанії “Акімов” на російській мові.
Друга бирка – прикріплюється на зворотній стороні основної бирки – представника ювелірної компанії «Акімов» в Україні – ПП Даценко на українській мові


  Третя і наступні – бирки роздрібних торговців, які офіційно представлені на сайті www.simvol.com.ua


 

Що входить у комплект ювелірного виробу компанії «Акімов»?


В комплект ювелірного виробу входить:

 

1. Виріб із биркою.
2. Полотняний мішечок із логотипом компанії “Акімов”.
3. Книжечка-опис виробу.
4. Пам’ятка по догляду за виробом.
5. Сертифікат автентичності.

Див. фото.


 

                           Як допомогти покупцю обрати натільний хрест (Пам’ятка для продавця)

Як покупцю обрати натільний хрест, які особливості продажу хрестів у ювелірному магазині?
Дана стаття призначена для допомоги працівникам ювелірної торгівлі продавати цю непросту продукцію, полегшуючи вибір покупця.
Нашим консультантом стала Губарева Оксана Віталіївна – мистецтвознавець, член Союзу художників РФ, протягом багатьох років – викладач іконографії Духовного училища Санкт-Петербурзької Духовної Академії, арт – директор ювелірної компанії «Акімов».
Продавець релігійних прикрас, безсумнівно, може й не бути віруючою людиною, проте бути обізнаним на рахунок історії релігійних символів – його прямий обов’язок. Інакше, як же ж він зможе дохідливого пояснити допитливому покупцю особливості тої чи іншої реліквії?
Звичка носити натільний хрест на грудях походить ще із перших сторіч християнства. Хрест являється обов’язковим атрибутом православної віри та «спасителькою зброєю для вигнання диявола». Ще в дохристиянську епоху, хресту надавали особливе значення: хрест в квадраті був символом землі і стабільності, розміщений у колі – уособлював сонце, центр Всесвіту, що пов’язує небо і землю. Хрест втілював ідеї єдності протилежностей у природі, чоловічого та жіночого начал, у багатьох народів символізував життя та смерть. Християнство наповнило стародавній символ новим змістом, зробивши його знаменням вічного життя та єднання усієї світобудови у Богові. Саме хресту православні християни вже більш ніж два тисячоліття довіряють охорону свого життя від бід.
Культові прикраси – особлива товарна категорія. Це не просто товар, це образ душі людини, який розкриває її потаємні почуття та надії. Із давніх часів православні хрести виготовлялись найкращими майстрами, які намагались передати їм тепло свого серця. Будь-яка помилка в роботі рахувалась ганьбою та поганим передвістям майстрові, адже він виготовляв не просто прикрасу, а святого супутника людині на все життя.
Хрест цілували, на нього молились, і будь-яка вада одразу ж потрапляла до ока. Тому хороший хрест завжди був високим витвором мистецтва. Кожний православний виріб має свою задумку, богословську концепцію, втілену у художніх формах та образах. Хрест, у першу чергу, являється образом слави Ісуса Христа, Бога, який став людиною через Свою любов до людей, страждав за їх гріхи на Хресті та, воскреснувши, дав надію на вічне життя. В орнамент хрестів, мощовиків, образків нерідко вплітаються слова молитов, священні символи та знаки. Це робиться невипадково, і віруючі завжди звертають на це увагу. Саме тому, окрім номінальної вартості та художньо-естетичної цінності, культові прикраси мають ще духовне значення.

 
ВИДИ КУЛЬТОВИХ ВИРОБІВ
        Сьогодні на вибір для православних віруючих представлені різноманітні види натільних хрестів, які продаються у ювелірних магазинах, церквах, монастирях та православних крамницях. Церква не забороняє подібної різноманіття форм. Є прості чотириконечні натільні хрести, є ускладнені символічною формою, доповнені образами святих, а є і виготовлені у вигляді мощовиків, тобто мініатюрних скриньок із стулками, які щільно закриваються. Мощовик призначений для зберігання та постійного ношення біля себе певних сімейних святинь, якими можуть виступати частинки мощів святих, ладан або жменька із Святої Землі… Існує традиція – класти записку з іменем близької людини, за яку молишся, до святинь та ікон святих, зображених на мощовику (3,4).

       Окрім хрестів, ювелірна промисловість випускає безліч різноманітних кулонів у вигляді невеликих нагрудних іконок, або, як їх називають, образків. На них зображуються прославлені чудесами ікони Христа, Божої Матері та шанованих святих.
Прекрасним прикладом образків та хрестів слугують високохудожні вироби ювелірної компанії «Акімов» із Санкт-Петербургу. Образок «Вишгородська ікона Божої Матері» (16) повторює у мініатюрі найвеличнішу православну святиню, яка протягом багатьох сторіч уособлювала руську землю. «Пречистій Богородиці Вишгородській» клялись у вірності Вітчизні солдати, за неї помирали на полі бою. І саме на її захист найбільш сподівалася Русь у найстрашніші періоди своєї історії. Великий чудотворний образ, згідно переказів, був написаний апостолом Лукою при житті Богородиці та Нею благословенний . Медальйон із зображенням Казанської ікони Божої Матері (14), також, виготовлений у традиціях охоронних образків, із глибокої давнини використовувався християнами для захисту від злих сил. Казанська ікона Божої Матері – нерукотворна святиня Росії. Вона була явлена в Казані у 1579 році, через 26 років після приєднання татарського ханства до Русі Іваном IV Грозним, під час страшної пожежі та укріпила дух православних. На звороті чудотворної ікони заплетені слова молитовного прославлення великої ікони.

       Прекрасним прикладом православного хреста із мініатюрними рельєфними іконами слугує хрест «Розп’яття. Янгол-Охоронець» (2). На його лицьовій стороні по центру зображено Розп’яття Христове,  у верхній частині – образ Пресвятої Трійці, внизу – апостола Андрія Первозванного, який проповідував Христа нашим язичницьким предкам. З двох сторін від Христа руські святі, покровителі флоту і мореплавців: святитель Митрофан Воронезький та преподобний Арсеній Коневецький. Весь зворот хреста присвячений охороні та спасінню людини, життя якої в Євангелії символічно представлене невпинною боротьбою із морською стихією. У центрі – могутня фігура Янгола-Охоронця із хрестом та мечем. Справа та зліва чудеса Христа на морі Галілейському. Образ Миколая Чудотворця увінчує зворот хреста, знизу – його чудо спасіння тонучого у бурю корабля. Прекрасним та пропорційним є «Голгофський хрест» (5, 6), стриману красу якого підкреслює символічний рослинний орнамент. Він виготовлений із срібла у стилі петровської епохи. Середохрестя прикрашають завитки волют та промені із блискучими намистинами. Художній образ цього хреста створений як прославлення Животворного Хреста Господнього та його рятівної сили для людини.

        Символічна та художня єдність форми, кольору і орнаменту демонструє серія емалевих виробів «Голгофський хрест із цатою» (7,8). Композиційним центром цих хрестів являється символічний образ Голгофи (гори на заході від Єрусалиму, де був розп’ятий Ісус Христос), із восьмикінцевим хрестом. У Православ’ї хрести зображуються із двома додатковими поперечинами, як згадка про те, що після страти до хреста Господа прибили підніжжя та табличку із написом «Ісус Назарянин Цар Іудейський». Прикраса, що висить на середохресті Голгофського хреста, називається цатою. Вона символізує царський вінець Христа, як Небесного Царя над всіма царями землі, і Його мученицький терновий вінок, одягнений Йому на голову під час страти. Одягнена на хрест цата образно показує Христа, як істинного Царя та Спокутувача.

        «Ми ніколи не робимо точних копій історичних зразків. Але форми хрестів і образків, іконографії святих, що зображуються на них, символічний орнамент наших виробів знаходяться у суворій відповідності до канонів Православної Церкви. Наші художники творчо переосмислюють традиційні форми задля створення нових витворів мистецтва», - коментує Оксана Губарева.
Однією із художніх особливостей виробів компанії «Акімов» являється увага до деталей (9). Для релігійних виробів це надзвичайно важливо, адже у них має бути повністю дотриманий зображальний канон та виповнені усі необхідні підписи. У ретельності пророблення усіх подробиць зображення спеціалісти компанії перевершили навіть стародавніх майстрів. У минулому не існувало технологій, які б дозволяли в литті точно передавати авторську модель, тому зараз стародавні хрести, нерідко здаються грубо обробленими, а образи святих – занадто збільшеними. Сучасні технології дозволяють досягнути максимальної точності при відливанні обличчя, зачіски та одеж святих навіть на виробах невеликого розміру. Не дивлячись на це, задля надання готовим хрестам та образкам бездоганного вигляду, майстри-ювеліри компанії «доводять» кожну річ власними руками.
     

        Задля підкреслення краси дрібної пластики, рельєфне зображення на виробах відтінюється північним чорнінням та обрамлюється золоченням. Поєднання золота із сріблом, окрім особливої виразності, глибоко символічно. Вже у Візантійському мистецтві золото використовували для зображення Божественної Слави, світла Небесного Єрусалиму, яке освічує образи Христа, Божої Матері та святих (10,11). Срібло ж через свою білизну було символом чистоти та святості. Поєднання цих двох металів широко використовувалось ювелірами християнських країн, а у 18-19 сторіччях стало вельми популярним серед художників Санкт-Петербургу, які виготовляли оздоблення для православних храмів.

        Продовжуючи ці традиції, компанія «Акімов» використовує в своїх виробах гальванічне золочення червоним золотом (999 проби), яке наноситься надійним шаром товщиною у 6-8 мікрон та не стирається у процесі носіння. Хрести, мощовики, образки завжди були не тільки релігійними символами, але й вишуканими прикрасами. Однак у ХХ сторіччі ця традиція була втрачена. Наразі прослідковується явна тенденція повернення стародавнього відношення до релігійних виробів. Яскравим прикладом цього являється постійно зростаючий попит на православну колекцію компанії «Акімов». Дотримуючись канонів православної церкви та розвиваючи нові образи, компанія використовує всю кольорову гамму та багатство золота і срібла при виготовленні продукції, створюючи справжні витвори мистецтва.

 
ЗРОЗУМІТИ ПОКУПЦЯ


      Практично завжди при виборі культових виробів покупцю необхідна кваліфікована порада. Навіть якщо сам відвідувач ювелірного магазину не звертається до торгівельного працівника, все ж таки поцікавтесь, чи не потребує він рекомендацій. Перш за все, запитайте, кому призначений подарунок і до якої події він приурочений.
      Натільний хрест здавна вважається хорошим подарунком, присвяченим до особливої події в житті людині. На відміну від звичайного подарунка, цей завжди являється побажанням Божого благословення. Навіть якщо у людини вже є хрест, їй можна подарувати інший. Духовним лицям, наприклад, прийнято дарувати хрести, мощовики та ікони. У якості подарунка, як чоловікові, так і жінці, можна піднести будь-який канонічний хрест. Якщо покупець шукає спеціальний хрест для хрещення або іншого свята, поспішіть переконати його: віруючі носять хрестики завжди, незалежно від того, який це день: святковий або буденний.
      Купляючи хрест для себе, людина повинна керуватись лише особистим смаком та обирати те, що припаде їй до серця. Багато людей люблять, коли на хресті розміщені ікони шанованих святих. Деяким подобається, коли хрест одночасно являється мощовиком. Комусь ближчі прості і лаконічні форми. Компанія «Акімов» випускає найрізноманітніші хрести із найбільш шанованими святими (10).
      Продавець може підказати покупцю, в яких традиціях виготовлений той чи інший хрест і хто на ньому зображений. На допомогу продавцям і покупцям до кожного виробу компанії «Акімов» додається невеликий каталог із детальним описом символіки хреста та його образів. Спеціально для продавців пропонуються буклети із коротким описом та фотографіями всіх виробів.
       Хорошим подарунком для знайомих та родичів являється образок. Це може бути образ святого покровителя людини, якого вибирають по імені, даному при хрещенні, або ікона Божої Матері (10,11). Наприклад, в православній колекції «Акімов» особливою популярністю користуються Казанська, Тихвинська і Вишгородська ікони (14, 15, 16). До цих образів звертаються із молитвою за близьких людей, із проханням покровительства в особистому житті, допомозі у справах та зміцнення здоров’я. І, звичайно, їх носять як захист від темних сил. Захисниками та помічниками людини являються і безліч святих, серед яких особливо шануються великомученик Георгій Змієборець (12, 13), святитель Миколай Чудотворець, свята Ксенія Блаженна та інші.
       Помічено, що рішення про покупку покупець приймає швидше, якщо тримає виріб у руках. Задля подолання деякої сором’язливості відвідувачів, ми радимо викладати хрести і образки у відкритих футлярах на прилавку. Звертаємо вашу увагу, що на одному прилавку неприпустиме викладання культової продукції різник конфесій – подібним чином можна ненавмисно образити релігійні почуття віруючих. Неухильно дотримуйтесь цього правила. Між іншим, дерев’яні футляри, виготовлені індивідуально для кожного виробу, компанія «Акімов» може постачати для торгівельних організацій в комплекті до своїх виробів.
Це, без сумніву, украй важливо, так як всі вироби компанії мають однакове по якості та складності двостороннє зображення. Для продажу кожний виріб пакується в окремий футляр із картону з прозорою кришкою. Вироби в такій упаковці вже готові для викладення на вітрину. Кінцевий покупець продукції компанії отримує також і полотняний мішечок з логотипом фірми, в який вкладається футляр із виробом. Також компанія рекомендує продавати всі вироби із спеціальними плетеними шкіряними шнурками із срібною застібкою.

ЯК ПРАВИЛЬНО НОСИТИ     Якщо ви бажаєте, щоб покупці запам’ятали візит у ваш ювелірний магазин, не шкодуйте надати їм поради по використанню культових виробів. Нагадайте, що будь-який хрест, навіть якщо він виготовлений у вигляді мощовика або має великий розмір, прийнято носити під одягом на тілі, при чому, лицьовою стороною являється та, на якій зображений Ісус Христос. Хрест на одязі носять виключно священики. Невеликі ікони святих, які у народі називають образками, можна носити на одному ланцюжкові з хрестом. Образки допускається носити і поверх одежі. Не варто бентежитись, що в цьому випадку ікона використовується як прикраса. Ікона і має бути красивою. Вона повинна прикрашати та освячувати все навколо себе.

     Деякі виробники пропонують до оптових постачань у магазини освячені вироби із спеціальною поміткою на виробничому ярлику. Це – помилково. Поясніть покупцю, що хрест, який знаходиться на вітрині магазина, не може бути освяченим. Після купівлі його обов’язково потрібно заново освятити. Це і зрозуміло, адже до покупки хрест тримали у руках різні люди, а, згідно правил Церкви, це паплюже освячену річ. Хрест потрібно святити в храмі на ім’я людини, яка буде його носити, а на виробництві подібний обряд неможливо здійснити.


 

Як зберігати срібні вироби?

 
                                                                                                                            Поради по зберіганню срібних виробів
      Срібло – це живий метал, здатний «дихати». При несприятливих умовах він легко окислюється та темнішає. Для того, щоб уникнути цього, дотримуйтесь декількох простих правил:
ніколи не зберігайте виріб в поліетиленовому пакеті, разом із парфумерією, в ванній кімнаті;
не одягайте срібний виріб, якщо перед цим ви користувались косметичним засобом, в склад якого входять сполучення сірки.
Срібло темнішає, якщо його зберігати у вогкому місці, проте не окислюється від короткочасного впливу води. Тому, не бійтеся митись, плавати в басейні, купатись в морі разом з улюбленою прикрасою: з нею нічого не трапиться!


 

Як доглядати за ювелірними виробами?

Поради по догляду за ювелірними виробами із золота та срібла

Очищення виробів.
Серветки для чищення виробів із золота та срібла.  Купити

 

Обережно чистять та полірують золото, срібло, дорогоцінне каміння та елементи одежі із дорогоцінних металів (ґудзики, запонки, кнопки і т.п.). Зберігають блиск срібла після чистки. Сухі. Зручні. Нетоксичні. Багаторазові. Не змочувати та не прати у воді!

 

Срібні виробі із позолотою:

Для позолоти:

занурте виріб у теплу мильну воду на 1 хвилину, додайте нашатирний спирт (2-3 краплі на склянку води) та ретельно промийте;
натріть спеціальною пастою для догляду за позолотою, використовуючи фланелеву або вовняну тканину;
промийте від залишків пасти;

Для срібла:

натріть срібні частини виробу ластиком (гумка)

Золоті вироби:

занурте виріб у теплу мильну воду, додайте 2-3 краплі нашатирного спирту та ретельно промийте;
натріть фланелевою або вовняною тканиною.

Надання блиску:

натріть сухий виріб фланелевою або вовняною тканиною.